♥Tengerimalacom♥

Sziasztok!Ez az oldal a Tengerimalacokrol készült. Nézzetek körül a menüpontokban. Remélem Teszeni fog. :D

Hangok



Berreg, durrog (motorcsónak zúgásához hasonló hangot hallat). Hímnél, nősténynél egyaránt hallható ez a gerjesztő, késztető, keltető hang:

   - A hím így kelt hatást a nőstényben (a nemi ösztön megnyilvánulásának jele), ilyenkor testét himbálja, hátsó felét - a területet megjelölve, maga után szagot hagyva - csúsztatja.
   - A nőstény e hanggal jelzi, hogy párosodni hajlandó.
   - Az alacsonyabb rangú nőstény - gyakran fejét lehajtva, mozgatva - berregő hanggal köszönti a magasabb rangú nostényt, jelezve, hogy szándéka békés.
   - Hasonló neműek esetében a dominancia kifejezője is lehet - domináns az a fél, amelyik rövidebb-hosszabb ideig tartó körbejárás, testhimbálás után a másik fél hátára bármikor rámászhat (a másik féltől erre engedélyt kap).


Röviden felberreg - figyelmeztető, nemtetszést kifejező hang. Hirtelen zajra, egy általa nem kedvelt hangra, nem megfelelő simogatásra reagál így. Akkor is hallatja, ha valamire figyelmeztet.


Visít - éhség, magányosság, fájdalom, félelem esetén hallható. Az emberrel való együttélés egy feltételes reflexet alakított ki benne, a zacskó zörgésére, a hűtőajtó nyitására stb. éles visítással reagál (gyakran akkor is, ha nem éhes). Panaszos, tompább visítással magányosságát, fájdalmát fejezi ki. Félelem esetén visítása pánikszerű, riadt

Röffent, halkan duruzsol - kölykök, szoptató nőstények hangja. Érdekesség: A pici kölykök hangját gyakran nem halljuk, mert anyjukkal az emberi fül számára nem érzékelhető hangon kommunikálnak, ultrahangot használnak.

Süvölt, fütyül, sziszeg, a fogát csattogtatja - ellenszenvét, haragját, agresszivitását fejezi ki. A fogcsattogtatás a verekedés előjele. Mérsékelt formában a domináns tengerimalac így fenyegeti alacsonyabb rangú társát.


Mormog, halkan röfög - elégedettségét fejezi ki. E hangot hallatja, ha simogatják, és jól érzi magát. Halkan, ütemesen röfög akkor is, ha társaival sétál, járkál, jelezve, hogy jó a közérzete.


Tengerimalacok egymás között

A tengerimalacoknál mindig van rangsor. Természetes környezetükben a hím a "főnök", de ha csak lányokat tartunk együtt, a legerősebb lesz a vezető. A "főnök" eszik általában először, néha emelgeti a fejét a többek előtt, néha egy kis "körbeberregéssel" vagy fogkocogtatással rendet tesz, főleg ha 3 malac van együtt. Amíg nem okoznak sebet egymásnak, ez teljesen természetes. A malackák nemcsak a gazdi iránt tudják kifejezni a szeretetüket, egymás iránt is. Pl. összebújnak, nyalogatják a másik fülét, szemét. A szeretgetés mellett az is előfordul, hogy odakapnak egymásnak. Amíg ezzel együtt a nyalogatják egymást, együtt esznek, ez is természetes, a nagyobb malacok megnevelik a kisebbet, ez is a szocializáció része.
A lány malacok kb. 17 naponta ovulálnak. Főleg kifejlett malacoknál figyelhető meg, hogy ilyenkor berregnek egymásra, próbálnak rámászni a másik malacra: "kelletik magukat". Dominánsabb malacka ilyenkor kattogtatja a fogát, kissé idegesen viselkedik a társával. Nem kell őket szétválasztani, ha nem próbálja megharapni, megkarmolni a másikat, ez elég ritkán fordul elő.                                                                                                                                                                                

Tengerimalac és gazdi

A tengerimalacok természete különböző, vannak, akik egész életükben félénkebbek az emberekkel, ők általában jobban szeretik az ölbe vételt és a nyugodt simogatást. Vannak akik élénkebbek, bátrabbak., ők néha képtelenek kézben megmaradni, rögtön felfedező utakra indulnak, mindent megszaglásznak, megkóstolnak.

A tengerimalacok nagyon érzékeny, szociális lények, ezért minden nap foglalkozni kell velük! Nagyon fontos, hogy simogassuk őket, ez megnyugtatja őket, és a mindennapos foglalkozástól fognak megszeretni minket. Egy tengerimalac jól érzi magát, ha berreg, érdeklődve szaglászik, nyalogatja a kezünket, halk hangokat ad ki (motyog, prüntyög).

A tengerimalacoknak van egy igen érdekes viselkedési formája: képesek szó szerint "ugrálni az örömtől". Ezt popcornozásnak hívják. A malacka egyszer csak elkezd boldogan csipogni, pattogni, ugrálni, közben képes akár 180 fokos fordulatot tenni a levegőben. Vagy elkezd nagyon gyorsan körbe-körbe futkosni, ilyenkor nekiszaladhat a másik malacnak vagy a ketrec oldalának. Nem kell aggódni emiatt, ilyenkor nagyon örülnek. A popcornozás ragadós, ha az egyik elkezdi, a másik is átveszi, emellett fiatalabb malackákra gyakrabban "rájön" ez a viselkedés. Általában egy nagy kupac széna, friss alom, vagy a napi futkározás is kiválthatja ezt az állapotot.

A tengerimalacoknak, mint minden rágcsálónak, nagy a mozgásigénye, a ketrec területe önmagában nem elég nekik. Ezért ha jó gazdik szeretnénk lenni, vegyük ki malackánkat lehetőleg minden nap egy kis futkározásra. Ügyeljünk arra, hogy ne legyen semmi a közelben, amit megrághat, különösen szobanövény vagy elektromos vezeték! Épp ezért felügyelet nélkül soha ne engedjük ki őket!
A mozgásterük legyen jól körülhatárolt, mert ha valamitől váratlanul megijednek, nagyon gyorsan képesek az ágy alá vagy szekrény mögé beszaladni, kijönni viszont nem akarnak majd :). Általában fél-egy óra mászkálás elég nekik, utána egyszerűen visszapakolhatjuk őket ketrecükbe. Ha levesszük a ketrec rácsát a malackák nagyon ügyesen megtanulnak ki-be közlekedni, ugyanis képesek átugrani a tálca magasságát (18-20 cm-t), lehet nekik lépcsőt is barkácsolni.

A tengerimalacok akkor szeretnek igazán felfedező utat tenni, ha van mit felfedezniük: egy kis marék széna, egy-két szelet gyümölcs vagy egyéb jutalomfalat.
Tengerimalacoknak nem könnyű játékkal kedveskedni. Nem szabad nekik futókereket vásárolni, mert ha még meg is próbálják használni, a gerincük nem alkalmas rá, és megsérülhetnek. A tengerimalacok szeretnek mászkálni, ugrálni. Épp ezért ha ház helyett galériát teszünk a ketrecbe a tálca magasságában, csinálunk nekik lépcsőt, nagyon fogják élvezni. Tehetünk be dobozt vagy műanyag csövet, amibe belemászhatnak, lökdöshetnek.

Tipp: A tengerimalacok anyagcseréje gyors, általában félóránként, bogyóznak és pisilnek, és inkább ne álmodozzunk arról, hogy szobatisztaságra szoktathatjuk őket. Ezért ha kivesszük őket, érdemes egy másra nem használatos nagy törölközőt, plédet vagy fleece-t alájuk tenni, amit nem gond, ha összepiszkítanak.




Tengerimalac elhelyezésTengerimalac viselkedés



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 16
Tegnapi: 15
Heti: 16
Havi: 79
Össz.: 56 874

Látogatottság növelés
Oldal: Viselkedés,Hangok.
♥Tengerimalacom♥ - © 2008 - 2024 - dondon.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »